Wiadomosci z Wroclawia: Palac Ballestremow projekt wejścia do

http://www.tuwroclaw.com/pliki/fotogaleria/2015_03_10_palac/1.jpg – zdjęć źródło

W rejonie ul. Włodkowica 4 znajduje się jeden z największych zabytków Wrocławia, jakim jest Pałac Ballestremów. Jest to nadzwyczajny obiekt, który niedawno został kompleksowo odnowiony. Dzięki przeprowadzonym remontom obiekt posiada jasną elewację, jest bardzo estetyczny i wyróżnia się pięknym designem. Warto wspomnieć, że przed momentem realizacji prac remontowych, zarówno stan techniczny, jak i wizualny Pałacu Ballestremów pozostawiał naprawdę wiele do życzenia. Przez dziesiątki lat z obiektem zabytkowym nic nie było robione, co z kolei przełożyło się na popadnięcie zabytku w kompletną ruinę.

Wiadomosci z Wroclawia: Palac Ballestremow drugiej strony nie odpychający swym
http://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/99/a5/4db08fb6f22fd_o,size,933×0,q,70,h,43e2b2.jpg – zdjęć źródło

Gmach pałacu pochodzi z dziewiętnastego stulecia. Jest to perła Wrocławia, a na pewno wizytówka Dzielnicy Czterech Wyznań. Jest to obiekt, jaki został wykonany w ramach zlecenia wydawanego przez Franza Xavera von Ballestrema – stojącego na czele Reichstagu. Generalnie za projekt obiektu odpowiadał natomiast Albert Grau. Najpierw budynek stanowił siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa, następnie był podzielony na mieszkania. Niestety lata pozostawiony był sam sobie, przez co niszczał. Kilka lat temu budynek został sprzedany i wtedy nowy właściciel podjął decyzję o stworzeniu wizji nowego pałacu, który byłby gruntownie odnowiony.

W efekcie tego przekazano projekt remontu do realizacji ekspertom z Maćków Pracownia Projektowa. Zaawansowane działania prowadzone były przez kilkanaście miesięcy. Rezultatem prac jest między innymi wykonanie, wręcz odtworzenie nietuzinkowej sali maltańskiej. Remont został tak przeprowadzony, aby zabytkowy swym charakterem obiekt nie musiał odbiegać w nowej estetyce od dawnego designu. Było to możliwe dzięki temu, że zachowało się sporo części wyposażenia wnętrz oryginalnych. Niezbędne było jednakże zrealizowanie robót renowacyjnych, jakim poddane zostały części stolarki, boazerie, szafy liczące przeszło sto dwadzieścia lat, a także parkiety.

Zachowano w oryginale drzwi. Wszystko to tworzy niesamowity klimat wnętrza, nawołujący z jednej strony do minionych lat, a także z drugiej strony nie odpychający swym złym stanem technicznym. Warta podkreślenia pod względem kunsztu wykonania jest klatka schodowa, jaka posiada przepiękne balustrady i imponujące kolumnę stanowiące ciekawy element dekoracyjny tej części odnowionego pałacu. Jeszcze inna sprawa, jaka także warta jest wyszczególnienia, to zachowanie schodów i parapetów we wręcz idealnym stanie – bardzo przypominającym czasy minione. Konieczne było w tej materii zrealizowanie jednakże paru uzupełnień.

Rodem z minionych epok pochodzą także ornamenty oraz sztukaterie. W górnej części pałacu znajduje się z kolei sala maltańska, jaka wyposażona jest w dawien dawny system układowy okien. Jako część zupełnie nową zaś zastosowano projekt wejścia do obiektu, jaki prowadzi od strony ul. Włodkowica.

Wpis zawdzięczamy