Ze względu na ciężkie warunki, w jakich żyją zwierzęta w wielu okolicznych miejscowościach wokół Wrocławia, zalecone zostały kontrole podwrocławskich wsi. W nich uczestniczą natomiast wolontariusze, którzy troszczą się o los czworonogów. Sprawdzane są warunki, w jakich mieszkańcy kontrolowanych obszarów przetrzymują zwierzaki. Istotne jest czy wobec psów i kotów spełniane są chociażby podstawowe, zupełnie minimalne standardy i odgórnie narzucone wymogi.

Ważne jest monitorowanie systematycznych badań zwierząt oraz szczepień, bowiem ich brak może wpłynąć negatywnie nie tylko na zdrowie zwierząt, co również na stan zdrowotny człowieka. Na ratunek pupilom ruszyła Fundacja Dwa Plus Cztery. Nierzadko okazuje się, że zwierzęta padają ofiarami przemocy, a także trzymane są w niesanitarnych miejscach, w których jest dużo zanieczyszczeń, zabrudzenia, gdzie asą niskie warunki życia i brak ocieplenia.

Niekiedy są zamykane w komórkach czy przetrzymywane na podwórku, niezależnie od tego, jakie panują warunki atmosferyczne. Co więcej, wielokrotnie, pomimo posiadania psa, gospodarze nie posiadają nawet prostych konstrukcyjnie bud dla swych pupili. Interwencja okazała się niesamowicie skuteczna Uzmysłowiła skalę problemu a co za tym idzie przyniosła rozeznanie w temacie i możliwe formy wsparcia zwierząt. Szczególną uwagę zwrócono zwłaszcza na odpchlenie i odrobaczanie zwierząt, stan higieny czworonogów, problem niedożywienia, kontrole u weterynarza, właściwą opiekę nad pupilami.

Wpis zawdzięczamy