W związku z rozpoczynającym się sezonem rozliczeniowym, podatnicy wypełniający deklarację PIT mają możliwość oddania swojego jednego procentu na rozmaite cele. Jest to przede wszystkim akcja, jaka ma umożliwić szerzenie akcji społecznych opierających się na pomocy ludziom potrzebującym. Poza ludziom będącym w potrzebie, równie chętnie można oferować swe fundusze pochodzące z jednego procentu na rzecz ratowania pupili. Czworonogi będące w schronisku potrzebują wsparcia na szeroką skalę. Jednym z takich obiektów, które warto byłoby dofinansować jest między innymi schronisko wrocławskie.

Podatnicy mogą przekazywać na jego cel swój jeden procent, wpisując numer konta schroniska w odpowiednim miejscu na deklaracji PIT. Oczywiście podatnik nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. W zamian może natomiast przekazać bezinteresowną formę pomocy. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, które funkcjonuje we Wrocławiu działa na rzecz udzielania wsparcia kilku tysiącom psów oraz kotów. Rok rocznie prowadzone są intensywne działania, mające na celu utrzymanie właściwych standardów. To także sposób na poprawianie sytuacji związanej z dużą ilością bezpańskich zwierząt.

Pieniądze są przeznaczane zarówno na potrzeby bieżące typu niezbędną dla czworonogów karmę, jak także na remonty placówki. Przydatny okazuje się być każdy grosz. Poza tym, część środków pieniężnych przekazywanych jest na zakup dobrej jakości urządzeń bądź produktów, które są niezbędne dla pomocy zwierzętom.

Wpis zawdzięczamy